Miasto Słupsk
Z informacji, którą podaje portal internetowy gp24.pl zbudowany kilka lat temu plac zabaw, zamiast cieszyć najmłodszych, stał się stałą „miejscówką dla młodzieży, której chyba brakuje kultury osobistej". W swoim artykule portal pisze:
Cyt.:"(...) - Ważący kilkaset kilogramów stół do gry w piłkarzyki został wywrócony do góry nogami, elementy ławek zostały wyrwane, a te które ocalały są pomalowane farbą i mazakami. Spożywanie alkoholu w tym miejscu to już codzienność, do tego zrobiło się niebezpiecznie. Strach zwrócić uwagę biesiadnikom, bo się odgrażają. Ten skwer stał się stałą miejscówką dla młodzieży, której chyba brakuje kultury osobistej. Patroli policji i straży miejskiej już dawno nie widziałem w tych rejonach – skarży się Czytelnik.
Na miejsce udał się nasz fotoreporter. Rzeczywiście, ławki są zniszczone, a ciężki stół do piłkarzyków leży przewrócony.
Paweł Dyjas, komendant słupskiej straży miejskiej, zapytany o to, czy w tej sprawie strażnicy otrzymali zgłoszenia odpowiada, że takowych nie było.
- Nie otrzymaliśmy żadnych informacji od mieszkańców, że dochodzi na terenie skweru do tego typu zdarzeń. Co do sytuacji z patrolami, to rzeczywiście są one ograniczone, ponieważ współpracujemy z innymi służbami w kwestii uciekających przed wojną Ukraińców. Z drugiej strony, jeżeli otrzymalibyśmy zgłoszenie, to na pewno byśmy zareagowali. Pochylimy się nad tą sprawą i postaramy się zwiększyć patrole w tym rejonie – informuje.
Zgłoszeń o aktach wandalizmu czy spożywaniu alkoholu nie otrzymała również słupska policja. Sierż. szt. Jakub Bagiński podkreśla, że poza informowaniem o takich zdarzeniach za pomocą numeru alarmowego 112 mieszkańcy powinni również rozważyć rozmowę z dzielnicowym lub skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
- Na mapie można dodać lokalizację i zaznaczać miejsca, gdzie nieprzestrzegane są m.in. przepisy porządkowe, miejsca spotkań alkoholowych, gdzie zakłócany jest spokój, akty wandalizmu i wiele innych uciążliwych sytuacji. Dodanie takiej lokalizacji będzie skutkowało częstszymi patrolami, co z pewnością przełoży się na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców danego regionu. Działania policjantów będą ukierunkowane na wyeliminowanie problemu. I choć w ostatnim czasie nie odnotowaliśmy zgłoszeń dotyczących dewastacji infrastruktury w tym rejonie, to est to obszar będący w zainteresowaniu policjantów, który jest patrolowany podczas codziennej służby – wskazuje Bagiński. (...)"
Cały artykuł możecie Państwo znaleźć na stronie „Brakuje kultury osobistej” - wandale na skwerze przy ulicy Szafranka w Słupsku | Głos Pomorza (gp24.pl) Zachęcamy do przeczytania.
Źródło: Cytowany artykuł pochodzi z gp24.pl
Fot.: Krzysztof Piotrkowski