"Nagrody i wyróżnienia z okazji Lęborskich Dni Techniki" podaje gle24.pl

2022-06-14

Miasto Lębork, powiat lęborski

Z informacji, którą podaje portal internetowy gle24.pl 10 czerwca br. w Zespole Szkół-Mechanicznych w Lęborku miały miejsce obchody XXXVII Lęborskich Dni Techniki. W tym roku postanowiono uhonorować postać polskiego wynalazcy Ignacego Łukasiewicza w 200. rocznicę urodzin - były to Dni pod hasłem „Ignacy Łukasiewicz, prekursor światowego przemysłu naftowego”. W swoim artykule portal pisze:

Cyt.:"Po wysłuchaniu wykładu inauguracyjnego pt. „Dlaczego współczesne ocieplenie klimatu stanowi zagrożenie? Co możemy zrobić?” wygłoszonego przez prof. dr hab. Mirosława Miętusa, polskiego fizyka, oceanografa i geografa przez lata związanego z Instytutem Geografii Uniwersytetu Gdańskiego, od 2021 roku pełniącego funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień.

Tradycją Dni Techniki jest przyznanie przez Komitet Terenowy Naczelnej Organizacji Technicznej tytułu „Menadżera Ziemi Lęborskiej 2022” - otrzymał go pan Maciej Babij – dyrektor spółki i prezes zarządu Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego AMG Sp. z o.o. w Lęborku.

Spotkanie było również okazją do ogłoszenia wyników Konkursu Certyfikat Promocji Ziemi Lęborskiej. W tym roku przyznano nagrody w trzech kategoriach: „Osobowość”, „Działalność na rzecz społeczności lokalnej” oraz dwie nagrody specjalne.

W kategorii „Osobowość” statuetkę otrzymała Dorota Reszke - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łebie. Biblioteka w Łebie, poza swą podstawową funkcją, pełni rolę ważnego ośrodka kulturotwórczego. Laureatka wielu wyróżnień i nagród, autorka książek popularyzujących Łebę, współtwórczyni Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łebie poprzez realizację nieszablonowych pomysłów, doprowadziła do przyznania bibliotece w Łebie 11 miejsca w kraju w rankingu polskich bibliotek, organizowanym przez Instytut Książki i Dziennik Rzeczpospolita.

W kategorii „Działalność na rzecz społeczności lokalnej” statuetkę otrzymało Stowarzyszenie Obliwice i Okolice.  Wyróżnienie przyznano za wykorzystanie potencjału „Łabędziego Stawu”, realizację projektów związanych z rozwojem turystyki i rekreacji oraz działalność na rzecz integracji społeczności lokalnej, co zaowocowało wzmożeniem aktywności społecznej, ruchowej i twórczej, a także za promocję wolontariatu.

Nagrody specjalne, w postaci pamiątkowych grawertonów, za całokształt działalności, utrzymywanie wysokich standardów i jakości produkcji przy jednoczesnym wdrażaniu rozwiązań proekologicznych oraz za działalność charytatywną otrzymały znane i cenione w całej Europie: Odlewnia Żeliwa i Metali Nieżelaznych „Spomel” Spółdzielnia Pracy w Lęborku i Zakład Wytwórczy Aparatów Elektrycznych „ZWAE” Sp. z o.o.

Pozostałe wyróżnienia:

- „Medal Starosty Lęborskiego” otrzymał Jerzey Burghardt – działający w Komitecie Terenowym NOT w Lęborku od początku jego istnienia za wieloletnią pracę na rzecz miasta i powiatu lęborskiego.

- Tytuł „Mister Budownictwa” otrzymały KMK Krawczyk – Katarzyna Krawczyk i mgr inż. arch. Joanna Bocheńska za realizację budowy osiedla mieszkalnego „Ceramika” przy ul. Ceramicznej w Lęborku.

- Tytuł „Nauczyciela Roku” przypadł mgr inż. Aleksandrowi Czarneckiemu – dyplomowanemu nauczycielowi w branży mechatronicznej, mechanicznej i elektrycznej w Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku.(...)"

Cały artykuł możecie Państwo znaleźć na stronie Nagrody i wyróżnienia z okazji Lęborskich Dni Techniki - gle24.pl Zachęcamy do przeczytania.

Źródło: Cytowany artykuł pochodzi z gle24.pl

Fot.: lebork.pl

Zobacz więcej wiadomości na temat:   #aktualności   #